Κυριακή 1 Νοεμβρίου 2009

Ευθύνες.

13ο λεπτό: Πέναλτι και κόκκινη κάρτα στον Ομο στο 7ο λεπτό. Αποτέλεσμα 2 γκολ σε βάρος μας μέχρι το 13. Τώρα βάζει τον Λάτκα. Δεν έχει δει ότι ο Ομο δεν μπορεί να πιάσει τέτοιους παίκτες όπως ο Σισέ;

Χαιρετίσματα κύριε Φερέρα.

24ο λεπτό: Ερώτηση κύριε Φερέρα. Τι σας φταίμε εμείς και πρέπει να πληρώνουμε τα κολήματα σας; Το παιγνίδι τελείωσε σήμερα στο 7ο λεπτό. Και είναι δική σας ευθύνη καθώς εσείς κρατήσατε τον Ομο στα σέντερ μπακ ακόμα και μετά την επιστροφή του Λάτκα. Τι σας έχει κάνει ο Λάτκα; Η μάλλον τι σας έχει κάνει ο Ομο; Μάγια;

30ο λεπτό. Κερδίσαμε κόρνερ. Προβλέπω σήμερα οι τελικές μας να είναι όχι απλά μονοψήφιες αλλά πρακτικά ανύπαρκτες.

42ο λεπτό. Διαψεύστηκα καθώς κάναμε μέσα σε 12 λεπτά 3 πολύ καλές επιθέσεις είχαμε και δοκάρι.

58ο λεπτό. Με 10 παίκτες μειώσαμε με τον Ριέρα και απειλήσαμε με τον Λάτκα. Η ομάδα δείχνει χαρακτήρα.

Λήξη αγώνα. Χάσαμε με 2-1. Τελικά κύριε Φερέρα η ομάδα δείχνει καλή εσείς όμως δείχνετε τάσεις αυτοκαταστροφής. Γιατί επιμένετε σε κάποιον που δεν είναι έτοιμος για αυτό το ψηλό επίπεδο; Γιατί δεν κάνετε μια αυτοκριτική, να μας πέιτε πως πήγε η άμυνα μετά το 13; Εστω και με παίκτη λιγότερο; Έπρεπε να φάει κόκκινη ο Ομο για να βγει από την ομάδα; Γιατί πάτε να κάψετε έναν εξελίξιμο πάικτη;

Συμπλήρωμα: Ξαναβλέποντας τις φάσεις: Δεν υπάρχει κανένα πέναλτι στον Ομο. Ναι ο Ομο χάνει τον Σισε αλλά τον προλαβαίνει. Όποιος έχει παίξει μπάλα ξέρει ότι αν χτυπήσει στο χερι στη θέση που το έχει ο Ομο η μπάλα δεν θα φύγει με δύναμη αντίθετα με το γόνατο και το καλάμι. Ήθελε ο διαιτητής να το δώσει και το έδωσε. Πολύ πιθανόν μάλιστα να έχει φύγει από θέση οφσάιντ και ο Σισέ. Η ομάδα έπαιξε καλά με παίκτη λιγότερο. Πάλι το γκολ μας όμως δεν ήρθε από τις φάσεις σε ροή αγώνα αλλά από φάουλ-ασσιστ του Τζαβέλα.